Powroty na skróty

Kochani,

wybaczcie nam tę ostatnią ciszę. Niestety w związku z niedawnymi zmianami w życiu prywatnym, zaniedbałyśmy tę naszą perełeczkę :) Z całą pewnością się to zmieni- już teraz, zaraz.

crossroads

To, o czym dziś chcę pisać, jest tematem aktualnym dla większości z nas- decyzje. 

Nasze życie to własciwie same wybory. Stajemy przed nimi już jako dzieci: wyjechać rowerkiem na ulicę, czy nie?; Młodzież: Iść na wagary czy posłuchac rodziców?; Dorośli: Jechać za granicę, czy jednak próbować w Polsce?
To oczywiście tylko przykłady, jednak decyzje, których podjęcia się od nas wymaga, czy też sami od siebie wymagamy, gromadzą się w liczbach tak wielkich, że szczerze mówiąc czasem kładę się spać z ulgą, że już nic nie muszę.

Ponieważ w życiu czasem podejmujemy błędne decyzje, których konsekwencje wcale nam się nie podobają, często unikamy ich podejmowania. Obchodzimy temat w koło igrając z losem. Bywa również i tak, że los daje nam drugą szansę, jak gdyby chciał zapytać: „jeśli już dorobiłaś się mózgu, to może łaskawie zmienisz zdanie?” :) Tak… nawet w takich chwilach, kiedy podświadomie wiemy, że możemy naprawić błąd- dalej się wahamy. Ludzie bywają bardzo skomplikowani, szczególnie, jeśli chodzi o proste rzeczy. Zwaczajnie zaczynamy filozofować. A może… A gdyby… A nie wiem… A może nie… A po co…? Kiedy nauczymy się, że jeśli raz nie opatrzyliśmy poparzonego palca, to drugi raz będzie bolał tak samo? Oczywistym jest więc, że lepiej nałożyć opatrunek, a nawet jechać na pogotowie! Jednym słowem: wykażmy trochę chęci.

rozdroze10_1

Teoria ta sprawdza się świetnie w prostych przypadkach, co jednak z powrotem do osoby, która kiedyś znaczyła dla nas wszystko? Syndrom EX jest od wieków znany i rzadko lubiany. Jeśli jednak wziąć pod uwagę masohistyczną naturę ludzi i skłonności do rozdrapywania ran, można śmiało stwierdzić, że jednak to lubimy.
Rozpatrując podany przykład w kategorii naprawy podjętej wcześniej decyzji, mamy ciężki orzech do zgryzienia. Nie każde rozstanie jest jednakowe, nie każdy związek jest idealny, nie każdy EX zasługuje na drugą szansę. Czasem jednak doskonale wiemy, że jedyną dobrą rzeczą, byłby powrót. Niestety do tanga trzeba dwojga- i całe szczęście, bo ciągłe odurzanie kogoś byłoby wykańczające nie tylko finansowo, ale i psychicznie:). Poza tym lubimy słyszeć, że ktoś właśnie z nami chce być i właśnie za nami szaleje. Miód dla uszu.

obedjmujaca-sie-para

Czasem nadarza się okazja do powrotu, wtedy właśnie mówimy o powrocie na skróty. Już ją/jego znamy, już kochamy, już wszystko wiemy, już wiemy czego unikać, co poprawić. Taki związek może być trwalszy niż 100 nowych. Często powrót od EX małżonka wywołuje euforię wśród bliskich, a nam daje spokój w sercu, bo przecież nie bez powodu kiedyś nasze losy się spotkały i splątały. W czasach, które obserwujemy, gdzie władzą jest sex i pieniądze- wartość związku ‚na stałe’ nagle wzrosła. Czy warto to skreślać, czy jest to błąd w wyborze drogi życiowej i źle podjęta decyzja? Czy wartość ma jeszcze coś, co kiedyś dawało nam tyle szczęścia?
W związku z powrotem na skróty niestety napotykamy wiele podobnych wątpliowści. Czasem logicznym jest stwierdzenie, że to los podsyła nam nie szansę, ale sprawdzian, czy drugi raz nie zaszalejemy i znów nie wejdziemy ‚do tej samej rzeki’, z której przecież udało nam się wyjść, poobijawszy sobie co prawda wcześniej kolana, ale jednak. Pewna osoba powiedziała mi kiedyś, że nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo żadna rzeka po tak długim czasie rozłąki, nie jest już taka sama. Jej brzeg jest inny, jej dno bardziej lub mniej sponiewierane, jej szerokość ulega zmianie. Czyż nie ma  w tym prawdy? Można mieć 20 lat i pstro w głowie, a po latach, stać się człowiekiem bogatszym o doświadczenia i dojrzalszym.
Ryzyko wiąże się z ryzykiem. Taki łańcuszek szczęścia :) Teraz czekamy jedynie na nowy początek. Nowe nadzieje pokładamy w nowym-starym związku. Mało tego, wciąż napływają do nas nowe decyzje do podjęcia. Co sekunda stajemy na kolejnym rozdrożu. Wolna wola.

Dobrych wyborów!

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *