Bezlitosna gra światła i cienia.

Bardzo cieszę się, że podobają Wam się moje wpisy. Przyjemnie połechtana komplementami, postanowiłam napisać coś znowu :) Tym razem jest to recenzja filmu, który podczas jednej bezsennej nocy w stolicy, dotrzymał mi towarzystwa na bardzo wysokim poziomie.

The_Equalizer_IMAX_Poster-denzel-bez-litosci-images-pictures-2014_8422

„Bez litości” (The Equalizer) 2014, to film akcji, który na pierwszy rzut oka jest tylko kolejną wersją mściciela w opałach. Na szczęście jest inaczej. Denzel Washinghton, którego bardzo lubię nie tylko za grę aktorską, ale także, za niezwykle seksowny uśmiech, wciela się w rolę spokojnego pana, żyjącego z dnia na dzień. Praca- mieszkanie- kawiarnia w środku nocy- to schemat towarzyszący mu od dłuższego czasu.

1000509261001_1424460109001_Bio-Biography-Denzel-Washington-LF

Pojawiając się w kawiarni, w której wypija kubek herbaty i czyta książki, prowadzi intrygujące go w pewien sposób konwersacje z młodą dziewczyną. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest ona chodzącym problemem (w tej roli młodziutka Chloë Grace Moretz).

www-flyheight-com

 

Marzenia dziewczyny o śpiewaniu stanowią jedynie mrzonkę, która nie ma szans w starciu z brutalną rzeczywistością. Oboje wiedzą o tym, co stanowi problem. Bohater przyzwyczaja się do obecności dziewczyny w swoim życiu, traktuje ją jako pewnik: zawsze tam będzie. Niestety którejś nocy schemat zostaje przerwany przez jej nagłą nieobecność. Kiedy okazuje się, że coś jej grozi, grzeczny pan zamienia się w mściciela. Na jaw wychodzi jego mroczna przeszłość. Zaskakujący zwrot akcji wwierca się w pamięć poprzez odliczanie. Piknięcie- śmierć, piknięcie- koniec.

6754800-bez-litosci

Świetnie zbudowana postać, tajemniczy, sprytny i trochę niepokojący na przemian ze spokojnym, opanowanym, ustatkowanym starszym panem.
Na szczęście ci źli, pojawiający się na początku, ustępują miejsca wrodzonemu złu, jakim jest Teddy (w tej roli Marton Csokas).

EQUALIZER MOV

 

Nie miałam okazji oglądać tego pana w innych produkcjach, jednakże po obejrzeniu tego filmu zdecydowanie sięgnę po inne z jego udziałem. Aktor uniósł ciężar roli, w którą przyszło mu się wcielić. Jest demonem sceny. Idealny psychopata z misją, która stanowi cały sens jego życia. Jest zły do szpiku kości. Obserwując jego zachowanie, miałam ciarki na plecach! Panowie przypominają dwa węże syczące ostrzegawczo, jednak pozostające w nienaturalnym bezruchu aż do chwili, w której następuje atak. Gra słów, gestów, spojrzeń i spryt. Piekny widok.

4

 

Ponieważ nie chcę aż tak spoilerować, zakończę swą tyradę na tym etapie. Polecam film z pełną odpowiedzialnością osobom lubującym się w dobrym, męskim kinie akcji. Chętnie wdam się w dyskusję na jego temat. Zachęcam do oglądania i czekam na opinie!

 

Enjoy!

A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *